okeyTürkiye nin en çok ziyaret edilen okey sitesinde sende yerini al ücretsiz okey oyna.

Çanak Okey Oyna

ÇANAK OKEY NASIL OYNANIR

Çanak okey oyunu okey severlerin oyun esnasında yapmış oldukları başarılı bitişleri anlatmaktadır. Çanak Okey, 101 okey, düz okey, eşli Okey gibi okey türlerinden de yararlanabilir, çanakta biriken puanların oyuncunun okey ile bitiş yapmasında esnasında çanakta biriken bütün puanları alması durumunda çanak kırıldı denir. Çanak kırılma animasyonu ekrana gelir ve altınlar kazanan tarafa puanlar kazanan tarafa geçer. Çanak okey oyna seçeneği ile çanağı kıran oyuncun diğer oyunculara diğer oyunculara üstünlük sağlamasını ve açık ara farkla kazandığını gösterir ki bu da onun diğer oyunculardan daha iyi bir oyuncu olduğunu ispatlar.

Çanak Okey oyna işleminde çanak kırma kolay bir iş değildir. Çanak kırmak için çifte bitmek veya çift okeyle bitmek ya da okeyle bitiş yapmak gerekmektedir. Her oyunda biriken çanaktaki sayılar değişmektedir. Örneğin; çanak ne kadar kırılmazsa biriken puan da fazla olur. Bir çanak kırıldıktan sonra ardından tekrar bir çanak daha kırılması çanakta biriken puan düşük olur. Bu nedenle çanak kırılmadıkça biriken puanları almak için oyuncular birbirleriyle yarışırlar.

Çanak okey oyna, 101, düz okey, klasik okey veya diğer tüm okey türlerinde çanak kırma şansınız var. Sizler de bu şekilde çanak kırma oyunu oynamak istiyorsanız sitemize üye olabilir, profilinizden diğer yarışmacılar arasına katılarak odalardan çanak okey oynayarak sitemizin taban listesinde rakiplerinizle yarışabilirsiniz.

NOT: sitemiz de çanak okey sisteminde çalışma yapıldığından dolayı aktif değildir düz yani KLASİK OKEY oynayabilirsiniz bilginize sunarız.


Yazar: admin

Görüntüleme: 9780 defa

Kategori: Okey Türleri

Yayınlanma Tarihi: 31 Mayıs 2021

1 Yorumlar
Mobil Okey Oyna | İkiOkey.Com

[…] bilgisayarlar ile uğraşıp durur onlarla bilgisayar başında chat yapmaya facebook a girerek çanak okey oynamaya çalışırdık. Fakat şuanki android teknolojinin gelişimi ve buna bağlı güncel […]

Cevap bırakın